Ürün Detayları / Katı Yakıtlı 4 Geçişli Kat Kaloriferi

Katı Yakıtlı 4 Geçişli Kat Kaloriferi

Katı Yakıtlı 4 Geçişli Kat Kaloriferi


Dört  geçişli tasarımı sayesinde düşük kalorili yerli kömür ve odun türü yakıtları yüksek verimli ve çevreci olarak yakabilecek şekilde dizayn edilmiştir. Fan kontrollü yanma sistemi ile yakıtın tamamı hava ile temas ettiği için yanmamış kömür oranı çok düşüktür. Yanma haznesi içerisinde bulunan sekonder hava kanalları ile tam yanma gerçekleşir.

Geniş ve ergonomik yakıt besleme kapağı sayesinde yakıt yüklemesi rahatlıkla yapılabilmektedir. Yanma haznesinde kullanılan hareketli döküm ızgara ile, biriken kül rahatlıkla kül haznesine boşaltılabilir. Silkeleme özelliği ile yanma verimi artırılırken aynı zamanda temizleme kolaylığı da sağlanmıştır.

Baca çıkışında bulunan klape ile yanma hızı manuel olarak ayarlanabilmektedir.25.000 Kcal/h (29 kW) ile 60.000 Kcal/h (70 kW) kapasite aralığında 3 ayrı tipte üretilmektedir.

TS-303/5 standartlarında projelendirilerek üretimi yapılan kazanlar 97/23/CE basınçlı ekipmanlar direktifi H modülüne göre belgeleri mevcuttur. Kazan üzerinde bulunan LCD ekran dijital kontrol paneli ile tüm ayarlar hassas olarak yapılabilmektedir.
 

<span 55,="" 108)\"="">STANDART KONTROL PANELİ : 

Kazan üzerinde standart olarak verilen Dijital kontrol paneli ile; Tesisat suyu sıcaklığını istediğiniz dereceye ayarlayarak hava üfleme fanını kumanda ederken, dijital göstergesi ile sıcaklığı takip edebilirsiniz. Fan üfleme hızını manuel olarak ayarlayabilirsiniz.

Kazan içerisinde yakıt bitmesi durumunda (+28°C) fanı otomatik olarak kapatır. Sirkülasyon pompasını; Tesisat suyu sıcaklığına göre kumanda ederek gereksiz elektrik tüketimini önler (pompa devreye girme +30°C, pompa devreden çıkma +28°C), Dış ortam sıcaklığının düşmesi durumunda (+3 °C) pompayı çalıştırarak donmasını engeller. Emniyet termostatı ile aşırı ısınmalara karşı (+90°C) kazanı korur.Ürün Özellikleri